Антитіла до Borrelia burgdorferi з’являються у крові через 3-4 тижні від моменту інфікування, максимальний показник на 6-8 тижні, зникають протягом 4-6 місяців.
Кліщі є переносниками інфекційного захворювання Лайм бореліозу, яке спричинене спірохетою роду Борелія. Після проникнення спірохети у шкіру виникає повзуча еритема, після кількох днів або тижнів гематогенним або лімфогенним шляхом досягає багатьох органів. В загальному інкубаційний період складає від 3 до 30 днів. Прояви хвороби бувають різноманітними.
- Рання обмежена стадія зазвичай характеризуються появою грипоподібних симптомів, після чого виявляється повзуча еритема яка має кільцеподібну форму із просвітленням у центрі та чітким контуром, не болюча та не свербить. Рідко - лімфоцитарна лімфома шкіри.
- Після кількох місяців або тижнів розвивається рання дисемінована стадія для якої є характерно: артрит, міокардит та ураження нервової системи-нейробореліоз (біль голови, парез або параліч найчастіше лицевого нерва).
- На пізній стадії розвивається: хронічний атрофічний дерматит кінцівок- це червоно-синюваті, зазвичай несиметричні зміни шкіри дистальних відділів кінцівок, з’являються через кілька років після інфікування; спочатку запальний набряк, потім домінує атрофія (тонка шкіра з фіолетовим відтінком, позбавлена волосся), часто біль сусідніх суглобів.
Також пізній стадії притаманні: хронічний артрит, бурсит та в дуже рідких випадках хронічний нейробореліоз.